תמצית שבעת המינים

״ אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן אֶרֶץ זֵית שֶׁמֶן וּדְבָש״ (דברים ח, פסוק ח).

אחד הפרויקטים שלקחתי על עצמי כשחזרתי לארץ היה ליצר תמצית רטט של שבעת המינים ,סמל מקורי בעל משמעות רוחנית של שלמות ואיכויות שארצינו ואזרחיה התברכו בהם. התמצית מקבלת משנה תוקף בתקופה זו שבה אנחנו חווים את אחד המשברים הגדולים שעלול לפורר ולהכחיד את המהות ..

התמצית מחוברת לארכיטיפים של זהות, שורשיות, שייכות, גניבה, זכויות יסוד, כסף ומשאבים ,מלחמות שבטיות ,ירושה ,הזנה, החיים הטובים ,מורשת, מסורת לקיחת אחריות אישית , שמחה וחדשנות.

מאמץ רוחני (שהתקיים גם בארצות אחרות סביב כל מיני אסונות) יוצר אפשרות להתחבר מחדש לשורשים ולכוונה הבסיסית של היותינו כאן מעבר לכל הקבוצות שמנסות להשתלט,לנזק שהוסב לאזרחים ולמלחמה שאנחנו מנסים לנהל מול כוחות אופל.

החיבור הרוחני, ברמה האסטרלית מתרחש מעבר לאגו, מעבר לשכל , למוחחיבור אנרגתי למהות . כאשר נתחבר להוויה המקורית, לסמל שאינו מהונדס , נוכל להשפיע על המהלכים שמאיימים עלינו ועל ארצינו.

שלמות ההוויה והרוח הנצחית תמלא אותנו ותמנע מכוח חיצוני להשתלט עלינו.

הארכיטיפים בשבעת המינים קשורים לכל אחד מאיתנו וכמובן גם לארץ שלנו.

״לֶךְ לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ: וְאֶעֶשְׂךָ לְגוֹי גָּדוֹל וַאֲבָרֶכְךָ וַאֲגַדְּלָה שְׁמֶךָ וֶהְיֵה בְּרָכָה" (בראשית יב, א-ב)

הבחירה בארץ ישראל אינה מיקרית עבורינו ,גדלנו בה והתרבינו, פרשנות הברכה המקורית שמשלבת את סמל שבעת המינים מעידה על המקום המיוחד שבו יוכל העם להתפתח ולהגיע למדרגתו הגבוהה ביותר. ולהוויתו השלמה ביותר.

כשהתורה מציינת הבטחה שאלוהים מביא אותנו לארץ טובה ושופעת ,ההבטחה היא לא רק גשמית אלא גם רוחנית , אכילת פירות שבעת המינים אינה רק צורך קיומי אלא משפיעה על הרוח ותכונות האדם ומאפשרת דרך אכילתם לקלוט את התכונות הדרושות להתפתחות האישית והלאומית המיוחדת לחיים בארץ.

המספר שבע מסמל שלמות , אור אלוהי, קדושה וסגירת מעגל.

התכונות הרוחניות הקשורות לכל אחד מהפירות והמינים הם :חכמה ודעת, גשמיות וחומריות, שמחה וחדשנות, התמדה במשימה, להרבות במעשים טובים, עצמאות ולקיחת אחריות , החיבור האחדותי .

התמצית נוצרה על מנת שנזכר בתוכנה המקורית של ארץ ישראל והחיבור הקוסמי למהות שלה,כמו תפילה עמוקה שנועדה לבטל את הכאוס הגדול שנוצר ויכולתו להשפיע עלינו , להוריד אותנו, להדאיג אותנו... על מנת שנחזיר לארץ את הראשוניות והשלמות של ההכלה וההכרה בכל אדם כהוויתו .על מנת לאזן את כל האש הזאת שפשה בקירבינו ....

התמצית מתאימה לכל אדם שגדל כאן ומרגיש שורשים בארץ ישראל, עבור העתיד של ילדינו כאן, עבור היכולת להתיר את הפלונטר בצורה רוחנית אישית וקולקטיבית. ועל מנת שתחול שלמות חדשה בקירבינו.

ניתנת ללקיחה פנימית, לחזק את האמונה האישית של כל אזרח, את הקולקטיב ,להסיר את הפחדים והדאגות,(ניתן לפזר בבקבוקים סגורים בנהרות ומקווי מים ברחבי הארץ.

לרכישת התמצית